Comunitatea de fotografi amatori ai Lugojului au surprins imagini de excepție în această toamnă cu orașul de pe Timiș. Pozele, realizate fie cu telefonul, fie cu aparate de fotografiat pentru începători sau intermediari, au fost postate pe rețelele de socializare. Acolo, au strâns mii de aprecieri de la lugojeni, mai ales de la cei plecați în străinătate.
Printre imaginile postate, mai ales pe grupuri precum Ești din Lugoj dacă…, se regăsesc mai ales cele cu malurile Timișului, de departe cele mai fotogenice la venirea toamnei. Cu covoare de frunze galbene și maronii, aleile de pe faleze au fost imortalizate într-un mare fel.
La fel s-a întâmplat și cu alte zone din oraș, cum ar fi parcurile și zonele centrale, la fel de frumoase sub întruchiparea toamnei.
foto: Cosmina Livadariu, Alina Savu, Cristian Vetan, Abby Albert – Ești din Lugoj dacă…




