Fidelity by Iulius Mall

Au ajuns cele 100 de limitatoare de viteză. Vor fi instalate în această primăvară pe străzile din oraș

Pe zeci de străzi din Lugoj vor fi instalate calmatoare de trafic. Primăria a achiziționat deja 100 de limitatoare de viteză, iar acestea vor fi montate cel mai târziu la începutul lunii martie. Primarul Claudiu Buciu spune că achiziția s-a făcut după ce administrația locală a primit mai multe cereri de la locuitori.
„În urma cererilor multiple, venite de la lugojeni, care în principal ne sesizau că șoferii depășesc viteza legală în zonele locuite, am decis să instalăm mai multe calmatoare de trafic. Vor fi instalate în aproximativ 100 de locuri din oraș, în principal în zonele rezidențiale, unde, din cauza vitezei, sunt puși în pericol copiii și restul pietonilor”, spune Claudiu Buciu, primarul Lugojului.
Calmatoarele de trafic vor fi instalate și în fața școlilor din oraș, dar și în preajma instituțiilor publice unde lugojenii merg foarte des.
Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate