Codruța Popovici, o mămică din Lugoj, a primit de la primărie un aviz pentru un protest împotriva purtării măștilor de către copii și profesori în școlile din oraș. Protestul vine după ce la Timișoara a avut loc, în weekend-ul trecut, o întrunire la care un avocat a vociferat crezul său referitor la de ce nu este bine ca cei mici să poarte măștile în timpul orelor de curs. Monologul acestuia s-a răspândit rapid pe rețelele sociale.
Protestul contra măștilor este programat pentru ziua de duminică, 20 septembrie, între orele 10 și 12 dimineața. Va avea loc pe platoul din fața Casei de Cultură a Sindicatelor. La protest pot participa toți părinții care cred că masca nu este un element necesar pentru a-i proteja pe cei mici atunci când se află la ore.
Însă chiar și protestând contra măsurii, participanții vor trebui să respecte normele în vigoare privind măsurile pentru prevenirea răspândirii coronavirusului.

Oameni cu limbrici. Poate in urma acestui protest se imbolnavesc si realizeaza ce inseamna Covid. Cei care au avut virusul stiu care este realitatea. Altii dau din gura pe sens invers pentru a iesi din anonimat.
Mâna psd-ului nenorocit!