Iulius Mall

GATA DE LUPTA! Lugojeanul Raul Catinas revine in ring cu ocazia Superkombat Final Elimination de la Ploiesti

catinas revine in ring lugojeanul noiembrie 2013 (2)După aproape un an de pauză, Raul Cătinaș, lugojeanul care a pus orașul nostru pe harta competițiilor de lupte internaționale revine în ring cu ocazia Superkombat Final Elimination, acesta fiind cap de afis alături de Cătălin Moroşanu „Am avut o perioadă mai dificilă din toate punctele de vedere, iar de aproape două luni am reluat pregătirea. Îmi doresc să câştig acest meci şi să fiu în cea mai bună formă pentru marea finală”, a spus Cătinaş, pentru prosport.ro.

Lugojeanul care îl va întâlni pe olandezul Ricardo van den Bos, în timp ce Moroşanu se va duela cu francezo-camerunezul Daniel Lentie. În meciul de deschidere al evenimentului va lupta şi ploieşteanul Amansio Paraschiv, singurul român dublu campion european WAKO la amatori. Întreaga gală superkombat, ce se va desfășura în Sala Olimpia din Ploiești va putea fi urmărită în direct pe sport.ro sâmbătă, 9 noiembrie, cu începere de la ora 21:30, iar la nivel internaţional de Eurosport şi Eurosport Asia-Pacific, în 70 de ţări, în SUA prin intermediul Fight Now TV, dar şi online în sistem pay-per-view pe platforma Epicentre TV.

Publicitate

Meciul lui Raul Cătinaș este programat al optulea în seria de nouă meciuri ale serii de kombat, gala urmând să fie închisă de partida dintre Daniel Lentie din Camerun și Cătălin „Bestia din Carpați” Moroşanu România.

catinas revine in ring lugojeanul noiembrie 2013 (1)

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate