Iulius Mall

Spectacol folcloric caritabil pentru Spitalul din Lugoj

Daca va place muzica folclorica si vreti sa ajutati, printr-o donatie modica, la modernizarea Sitalului din Lugoj, medicul Dan Cliciovan si colegii lui va asteapta la o noua editie a spectacolului caritabil dedicat strangerii de fonduri pentru sectia ATI.

Publicitate

Pe scena vor urca Nicu Novac, Mirela Petrean, Adrian Stanca, Dana Gruescu, Doru Petreanu, Vanesa Jarja, Mariana Zota, Dorin Biris Cosbuc si multi altii. Acompaniamentul va fi sustinut de formatia lui Ionel Groza, iar dansurile populare, de tinerii Ansambului folcloric „Lugojana”.

Biletele pentru spectacol, programat marti, 30 mai, cu incepere de la orele 18, se gasesc la Casa de Cultura a Sindicatelor, care este si locatia evenimentului, dar si la sectia de Terapie Intensiva a Spitalului Municipal Lugoj, la Alin Frizerul sau la Libraria „Cartea si Caietul”.

foto: arhiva Lugojeanul

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate