Sport

Lugojenii sunt aşteptaţi la derby-ul Banatului la volei

Publicat

în

Primul meci de volei, din acest an, desfăşurat în Sala Sporturilor din Lugoj va aduce faţă în faţă cele două reprezentante al judeţului Timiş: CSM Lugoj şi CS Agroland Timişoara, formaţie la care evoluează mai multe foste jucătoare ale CSM-ului, dar şi fostul antrenor Paul Bogdan. Meciul se va desfăşura sâmbătă, 20 ianuarie, de la orele 18.30.

Meniul zilei Vara 2021, Octavian

“La finele săptămânii, în etapa a douăsprezecea a campionatului la volei feminin, echipa ce reprezintă Lugojul în prima ligă vă invită la Sala Sporturilor, pentru un meci ce se anunţă foarte interesant, prima apariţie  a echipei în 2018. Adversar la fileu va fi revelaţia actualei ediţii de campionat, formaţia Agroland Timişoara, grupare clasată pe poziţia cinci în clasament, înaintea Lugojului. Veniţi la sală, cu siguranţă veţi avea parte de spectacol”, spune Dan Brudiu, preşedintele Secţiei de volei, din cadrul CSM Lugoj.

Intrarea este gratuită.

RETIM

Click pentru comentarii

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

loading...

Sport

CSM Lugoj câștigă în Elveția și se califică în optimile CEV Challenge Cup

Publicat

în

Victorie obținută joi seara de către fetele de la CSM Lugoj în Elveția. Partida de retur, care a contat pentru calificarea în optimile cupei CEV Challenge, a fost una câștigătoare pentru jucătoarele noastre. Lugojencele au învins în doar patru seturi formația elvețiencelor.

“Fetele noastre au reuşit un joc senzaţional în Elveţia şi au reuşit să se impună cu scorul de 3-1, obţinând astfel, cu două victorii, calificarea în optimile de finală ale CEV Challenge Cup. O reuşită senzaţională, pentru care fetele şi strafful tehnic merită toate felicitările”, au notat reprezentanții CSM Lugoj pe Facebook.

Următorul adversar al formației noastre este Sokol Post Viena. Primul joc va avea loc în data de 8 decembrie, în Austria, iar returul, cel mai probabil cu public, în 15 decembrie la Lugoj.

RETIM

Citiţi mai departe

Sport

CSM Lugoj pleacă în Elveția pentru un meci de calificare în optimile CEV Challenge Cup

Publicat

în

Echipa de volei CSM Lugoj a zburat în Elveția, acolo unde joi seara va disputa un meci pentru optimile cupei CEV Challenge Cup. Lugojencele vor avea meci greu in Elveția, însă nu unul imposibil. Potrivit echipei, partida va fi transmisă live pe Facebook în această seară.

“Echipa noastră a plecat spre Elveția, unde va încerca să treacă de gazdele de la Sm Aesch Pfeffingen, pentru a obține o calificare în optimile CEV Challenge Cup. Un joc ce se anunță extrem de greu, însă fetele noastre promit să dea totul pe teren pentru a reuși un nou rezultat extraordinar. Succes fetelor și vom reveni cu detalii asupra transmisiei jocului, care va avea loc de la ora 21, ora României! Baftă fetelor!” scriu cei de la CSM Lugoj pe Facebook.

RETIM

Sport

CSM Lugoj a scos un punct la Sânnicolau Mare. Lugojenii au condus până în minutul 88

Publicat

în

FOTO Clubul Sportiv Municipal Lugoj Secția Fotbal

UNIREA Sânnicolau Mare – CSM Lugoj 2-2 ( 0-1)

În penultima etapă a campionatului Diviziei D de fotbal CSM Lugoj a remizat în deplasare, la Sânnicolau Mare 2-2. La pauza scorul era favorabil lugojenilor, care conduceau cu 1-0, prin golul înscris de Alexandru Maier (min 30). Meciul curgea spre o victorie a echipei CSM Lugoj. Mai mult, în min. 86, Stoica mărește diferența (0-2). Oaspeții s-au crezut prea devreme învingători. În min 88, la o învălmășeală în careu, Toma a boxat mingea în spatele unui coechipier și …autogol (1-2). În prelungiri, în min. 94, lugojenii au bătut o lovitura liberă, înalt în careul gazdelor, mingea a fost respinsă și, în urma unui contraatac, scorul a devenit egal (2-2). Cu un minut mai târziu, la o lovitura de colt, Unirea a ratat, din nou, și scorul a rămas 2-2.

„Sunt foarte supărat. Nu știu ce s-a întâmplat. Le-am spus tot timpul să țină de minge. Ei nimic. Nu m-au ascultat!”, a declarat prof. Dafin Danciu, antrenorul CSM Lugoj.

CSM LUGOJ: TOMA, PREDESCU, RADAK, CL. ARDELEAN, ROSIE, SECOSAN, ALBU, ILIYASSOU, CARABAS, STOICA, MAIER. Au mai jucat: PIRVULESCU, LAKATOS, RO. ARDELEAN.

RETIM

În ultima etapă a turului, CSM Lugoj va juca acasă, sâmbătă 27 noiembrie la ora 11, cu Timișul Șag.
STEFAN Z. TOTH

Sport

Superlugojencele! CSM Lugoj a întors scorul și a câștigat, după ce meciul părea pierdut

Publicat

în

CSM Lugoj – Sm’Aesch Pfeffingen 3-2 (0-1; 0-2; 1-2; 2-2; 3-2)

În cadrul CEV VOLLEYBALL CHALENLENGE CUP 2022 CSM LUGOJ a reușit o superbă victorie învingând elvețiencele din Pfeffingen, cu un incredibil 3-2, nesperat după primele două seturi.
Setul doi a fost câștigat de elvețience la mare luptă ceea ce prevestea ce se va întâmpla în următoarele seturi. Au venit seturile trei, patru și cinci, când lugojencele au trecut ca un tăvălug peste oaspete.
Fantastic! Bravo! Felicitări! Cele trei cuvinte pentru întreaga echipa și staful tehnic pentru cum au abordat partida în ultimele trei seturi:
Andreea Maria Gemănariu, Simina Străchinescu, Loredana Filipaș, Tanja Sredic, Patricia Carina Bărbulescu, Petya Barakova, Sara Sakardzija, Adriana Popa, Georgiana ”Geo” Popa, Katarina Canak, Bojana Celic și Andra Badiu Savu și antrenorilor Ugljesa Segrt, Vasile Canea și Dragan Grbic!