Cei mai bătrâni și deci înțelepți dintre lugojenii, seniorii de la Căminul “Anita Heim”, au primit un cadou special în prag de sărbători pascale. Mai exact, membrele Clubului Lions “Ana Lugojana” i-au vizitat pe bătrâni, aducându-le nu doar pachete cu alimente, ci și un zâmbet pe fețe.
În pachetele dăruite de către femeile de la Lions s-au regăsit alimente de bază, prăjituri, cozonaci, dar și alte preparate tradiționale care să îi integreze pe seniori în spiritul sărbătorilor pascale.
“Clubul nostru a decis să viziteze și în acest an Căminul Anita Heim, pentru ca acești oameni merită să le fie adus aminte cât de importanți sunt, și cât de mult contează pentru comunitatea noastră. Am respectat toate măsurile de igienă și sanitare impuse de către pandemie, astfel că totul s-a desfășurat în deplină siguranță”, a declarat Gerlinde Opriș, președintele 2020-2021 al Clubului “Ana Lugojana” din Lugoj.