
Zilele trecute, Lugojeanul.ro a prezentat o situaţie sesizată de către o persoană care locuieşte într-un bloc de pe malul Timişului şi care, când a deschis robinetul, s-a trezit că în chiuvetă a curs o apă de culoare murdară, aproape de culoarea cafelei.
Daniel Florea, directorul Meridian 22 susţine că aceste cazuri sunt izolate şi se întâmplă, de obicei acolo unde echipele societăţii intervin şi fac lucrări la reţea.
“Acolo am avut o intervenţie, vineri. La blocul 29, a fost spart branşamentul şi am închis jumătate din Spl. 1 Decembrie. Asta e situaţia, când opreşti şi porneşti apa, aşa se întâmplă. Până am intervenit, oameni nu mai aveau apă deloc, de aceea a fost nevoie să schimbăm branşamentul pentru că era spart. De asta a fost şi apa neagră, dar doar atunci a fost aşa! Omul a dat drumu la robinet atunci şi a curs apa aşa cum a curs. Eu ştiu că oamenii vor mereu apă curată, dar nu se poate, pentru că aşa se întâmplă când se fac lucrări”, a declarat directorul Meridian 22.
