Iulius Mall

Minor de 17 ani, prins după ce a dat două lovituri într-un sat de lângă Lugoj

În data de 11 mai a.c., în urma investigațiilor efectuate, polițiștii au identificat un minor, de 17 ani, bănuit de comiterea unor furturi din locuință.

În fapt, în perioada 20-29 aprilie a.c., cel în cauză ar fi pătruns, prin efrcație, în două imobile situate pe raza localității Balinț. Din interior ar fi sustras mai multe bunuri (televizor, motocultivator).

Publicitate

Prejudiciul în valoare de 7000 de lei a fost recuperat în totalitate, bunurile urmând a fi predate păgubiților.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat. Minorul de 17 ani a fost reţinut reținut pentru 24 de ore și introdus în arest.

Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a celui în cauză.

 

1 comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate