Iulius Mall

Polițiștii au avut mult de lucru și de Crăciun. 22 de permise au fost reținute

FOTO Arhiva

În perioada 22 – 26 decembrie a.c., polițiștii rutieri timișeni au desfășurat acțiuni, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, precum și pentru prevenirea consumului de alcool sau alte substanțe interzise la volan. Astfel, au fost legitimate în jur de 383 persoane și au fost verificate peste 315 vehicule.

În urma activităților desfășurate, au fost aplicate 165 de sancțiuni contravenționale. De asemenea, au fost reținute, în vederea suspendării dreptului de a conduce, 22 permise de conducere și au fost ridicate 13 certificate de înmatriculare.

Publicitate

În ceea ce privește creșterea gradului de siguranță rutieră, au fost testate 311 persoane cu aparatul alcooltest și 26 de persoane cu aparatul drugtest. Totodată, au fost constatate 8 infracțiuni la regimul circulației rutiere.

În această perioadă nu au fost înregistrate incidente cu materiale pirotehnice.

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate