Iulius Mall

Lugojul gazduieste a cincea editie a Cupei Primaverii la tenis de masa, minifotbal, minibaschet si streetball

afis-cupa-primaveriiSute de tineri sunt așteptați și în acest an să dea mâna cu mișcarea, la o nouă ediție a unei competiții care este deja o tradiție în municipiul nostru. Sâmbătă, 10 mai, cu începere de la ora 9:30, la Sala Sporturilor “Lavinia Miloşovici” va debuta cea de a cincea ediţie a competiţiei sportive “Cupa Primăverii”, organizată de Şcoala Gimnazială “Eftimie Murgu” şi ACS “Probaschet Lugoj”, la iniţiativa profesoarei Elena Ignat.

„Prima competiţie va fi la tenis de masă, după care va urma în 15 mai, cu începere de la ora 12:00, un turneu de minifotbal la Baza Sportivă din Cotu Mic. După minifotbal urmează turneul de minibaschet, care va avea loc în 17 şi 18 mai, cu începere de la ora 9:30, în Sala Sporturilor “Lavinia Miloşovici”. Competiţia se va încheia cu turneul de streetball, care va avea loc sâmbătă, 31 mai, pe Aleea Ţesătorilor”, ne-a declarat profesoara Elena Ignat de la Şcoala Gimnazială “Eftimie Murgu” Lugoj, organizatoarea acestei ample manifestări sportive.

Publicitate

La buna desfăşurare a acestei competiţii contribuie Primăria Municipiului Lugoj, împreună cu firmele Rieker, Mondial şi Schieffer. Informaţii şi înscrieri la telefon 0784.210.707.lugojeanul-news-everywhere,-everytime-bannerA apărut „We are Happy in Lugoj”! LIKE&SHARE

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate