Iulius Mall

Trei artiști de excepție susțin un concert caritabil la Lugoj, în sprijinul persoanele cu tulburări din spectrul autist

Vineri, 11 octombrie, începând cu ora 18:30, pe scena Teatrului „Traian Grozăvescu” din Lugoj va avea loc un recital de excepție, susținut de trei artiști de renume: Dorin Gliga (oboi), Florin Paul (vioară și violă) și Dana Paul Giovanineti (pian). Cei trei muzicieni, cunoscuți pentru interpretările lor de înaltă ținută, vor oferi publicului lugojean o seară memorabilă, plină de emoție și virtuozitate.

Concertul nu este doar un eveniment artistic, ci și unul caritabil. Toate câștigurile obținute vor fi direcționate către proiectul Innocent Minds, inițiativă care își propune să sprijine persoanele cu tulburări din spectrul autist (TSA) prin realizarea Casei Iana, un centru dedicat acestor persoane.

Publicitate

Organizatorii și artiștii își exprimă recunoștința pentru generozitatea publicului și invitația de a transforma această seară într-o dovadă de solidaritate și omenie. Recitalul promite să fie nu doar un moment artistic deosebit, ci și o modalitate de a susține o cauză nobilă.

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate