Iulius Mall

[SUPERFOTO] Sportivii CSM Lugoj au inceput foarte bine campionatul national de lupte libere pe echipe seniori

lupte libere lugoj campionat foto galerie 22 martie 2014 lugojeanul csm lugoj (10)Sala Sporturilor ”Ioan Kunst Ghermănescu” din Lugoj a găzduit astăzi, cu începrre de la ora 9:00, prima etapă a Campionatului Naţional de lupte libere pe echipe seniori. Competiţia, la care şi-au anunţat participarea Dinamo Braşov, Lemnaru Odorhei, CSM Timişoara, CS Steaua Bucureşti, CSŞ Hunedoara, CSM Sfântu Gheorghe, CSŞ Tg. Mureş, CSM Oneşti, CSM Cluj şi CSM Lugoj, a fost din nou una de succes pentru sportivii lugojeni, care au băutut practic tot ce au prins între brațe.

Secţia de lupte din cadrul CSM Lugoj a intrat în concurs cu 14 sportivi, având câteva absenţe de marcă, printre care Ivan Guidea, Valentin Cimponeriu, Ştefan Gheorghiţă şi Nicolae Ceban, ultimii doi plecaţi la pregătire în Azerbaijan pentru Campionatul European care se va defăşura în luna aprilie în Finalda.

Publicitate

Echipa de lupte pregătită de Emil Vanea s-a impus în prima etapă a Campionatului Naţional, reuşind să acumuleze 68 de puncte. În clasament, CSM Lugoj este urmată în ordine de CSM Timişoara, cu 66 de puncte, Dinamo Braşov, cu 51 de puncte, şi Fasok Odorhei, cu 50 de puncte.

Dintre luptătorii lugojeni s-au impus, în cadrul categoriilor în care au luptat, Ion Cojocaru (70 kg) şi Denis Balaur (86 kg), în timp ce Anisim Tălămbăţ (74 kg) şi Cornel Munteanu (125 kg) au terminat pe poziţia a doua. Următoarea etapă va avea loc la Odorheiul Secuiesc în luna iunie.

1 comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate