Lugojenii sunt invitați vineri, 6 februarie 2026, la un concert susținut de Emeric Imre Trio, eveniment care va avea loc în Sala Teatrului Municipal „Traian Grozăvescu” Lugoj, începând cu ora 19:00.
Concertul este organizat de Primăria Municipiului Lugoj și Casa de Cultură „Traian Grozăvescu” Lugoj, având ca sponsor Domacris Parc.
Pe scenă vor urca Emeric Imre (chitară / voce), alături de Jimi El Laco (vioară) și Marius Roje (clape). Evenimentul va fi prezentat de Vasile Gondoci și Henrieta Szabo.
Prețul unui bilet este de 50 de lei. Biletele pot fi achiziționate de la biroul Teatrului Municipal sau la numărul de telefon 0721 56 38 07, conform informațiilor publicate de organizatori.
Prin acest concert, publicul lugojean are ocazia de a se întâlni cu un proiect muzical cunoscut, într-un cadru cultural consacrat al orașului.
