Iulius Mall

Un oraș de lângă Lugoj intră în carantină de weekend

După o creștere rapidă a numărului de cazuri de infectare cu noul coronavirus, un oraș de lângă Lugoj va intra în carantină de weekend. În timp ce la Lugoj se menține carantina de noapte, la Făget locuitorii nu vor mai putea să plece de acasă fără să fie vaccinați, să fi trecut prin boală, sau să aibă un motiv întemeiat în zilele de weekend.

Publicitate

UAT Giulvăz, Mănăștiur, Făget și Recaș au fost trecute pe anexa 2, cuprinzând UAT-urile cu rata de infectare mai mare de 6/1000 de locuitori și mai mică de 7,5/1000 de locuitori.

La reevaluare la termenul de 14 zile, UAT-urile Deta (anexa 2), Becicherecu Mic (anexa 1), Bethausen (anexa 1), Coșteiu (anexa 1), Foeni (anexa 1), municipiul Lugoj (anexa 1), Peciu Nou (anexa1), Săcălaz (anexa 1), Sânandrei (anexa1) rămân încă 14 zile pe actualele anexe.

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Fiți la curent cu cele mai importante știri

Apăsând butonul SUBSCRIBE, confirmi că ai citit și ești de acord cu politica noastră GDPR și Termen și condiții
Publicitate